Nuotekų valymas. Kanalizacijos valymas, išvežimas, priežiūra
90
page-template-default,page,page-id-90,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive
 

Nuotekų valymas

Nuo ko reikia pradėti planuoti įsirengti nuotekų valymą

Kiekvienas, kuris statosi namą turi spręsti nuotekų valymą, bei jo nuvedimą iš gyvenamojo būsto. Daugelis statytojų patys renkasi nuotekų valymo sistemą, nes nėra galimybės nuvesti į miesto kanalizacijos tinklus.

nuoteku_valymas
Planuojant įsirengti individualią nuotekų valymo sistemą, reikia pradėti nuo vietos įvertinimo, kur bus išleidžiamos buitinės nuotekos.
Kai šalia namo yra melioracijos griovys, ežeras ar upelis,  geriausia rinktis vietinius biologinio valymo įrenginius, kurie privalo išvalyti iki Lietuvoje nustatytų aplinkosauginių normatyvų. Kitu atveju, kai nėra šalia vandens telkinio, tenka rinktis:

  • po valymo įrenginių buitinės nuotekos infiltruojamos į filtracijai palankų gruntą (filtracijos šulinys);
  • arba įsirengiant papildomai nuotekų kaupimo rezervuarą.

Kalbant apie “Traidenis” NV tipo buitinių nuotekų įrenginius, kurie dažniausiai taikomi individualiųjų gyvenamųjų namų buitinėms nuotekoms valyti. “Traidenis” šiuos įrenginius gamina nuo 1996 m., kurie parduodami Lietuvoje, Estijoje, Latvijoje, Rusijoje, Baltarusijoje ir kitose šalyse.

Nuotekų valymo ypatumai

NV tipo nuotekų valymo įrenginys sudarytas iš dviejų kamerų, kurios yra vienoje talpoje. Kai nuotekos įteka į įrenginį, jos patenka į vidinę kamerą, kur maišosi su aktyviuoju dumblu. Taip pat reikalingas oras ( būtinas aktyvaus dumblo gyvybės ir valomų nuotekų vidinės recirkuliacijos palaikymui), kuris tiekiamas orapūtės pagalba. Biologinis valymas paremtas mikroorganizmų veikla ir valomas aktyviuoju dumblu. Laisvoje būsenoje vyksta  organinių teršalų skaidymas su fiksuotais mikroorganizmais, prisitvirtinusiais ant bioįkrovos.
Organinių medžiagų skaidymas ir aktyvaus dumblo susidarymas vyksta aeracinėje zonoje. Aktyvus dumblas iš aeracinės kameros patenka į išorinę kamerą (antrinį nusodintuvą), kur dumblas dėl gravitacijos jėgų atsiskiria ir leidžiasi žemyn į apatinę įrenginio dalį, o atsiskyręs valytas vanduo kyla aukštyn ir išteka.