Plastikiniai langai. Kaip išsirinkti gerus plastikinius langus?
15
post-template-default,single,single-post,postid-15,single-format-standard,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive
 

Plastikiniai langai

Plastikiniai langai

Plastikiniai langai – ilgaamžiškumas už mažesnę kainą

Plastikiniai langai – langai, kurių profilis pagamintas iš plastiko. Plastikinių langų komplektacija paprasta – stiklo paketai, spynos, rankenos, apkaustai, tarpinės ir kt.Šiuolaikiniai langų profiliai turi keturias, šešias ar net septynias oro ertmes, kurios efektyviai sulaiko arba saugo šilumą patalpose.

Lyginant su mediniais langais ar aliumininiais, plastikiniai langai yra vieni praktiškiausių produktų ir jų kaina pastebimai mažesnė. Tokie langai yra praktiški ir reikalauja mažiau priežiūros.

Kaip išsirinkti gerus plastikinius langus?

Pagrindiniai reikalavimai, kurie keliami langų sudedamosioms dalims yra šie:

  1. Norint išvengti sandarumo problemų reikia atkreipti dėmesį, ar tarpinės nėra įpresuotos arba priklijuotos. Įpresuojant tarpines, jos susilydo su plastiku. Spalva taip pat turi reikšmės, nes pilkų tarpinių garantija tik 5 metai. Todėl, dažniausiai, tarpinės langams siūlomos juodos.
  2. Atkreiptinas dalykas į rėmų ir varčios tvirtumą. Tai priklauso nuo sienelių storio, plieninės armuotės storio ir konfigūracijos, bei kamerų skaičiaus. 7-8 kamerų profiliai viso lango U pagerina vos tik 0,1%, todėl optimaliausias pasirinkimas yra 5 cm profiliai.
  3. Labai svarbus aspektai – stiklo paketų šilumos laidumas bei skaidrumas. Argonas – dažniausiai naudojamos dujos oro tarpams užpildyti. Plastikiniai rėmeliai viso lango šilumos laidumo koeficientą pagerina vos 1-2%

Suprantama, kad tokie reikalavimai netaikomi naudotiems plastikiniams langams. Naudoti plastikiniai langai nėra prasti naudojimui, bet tam tikras detales pasikeisti teks. Pavyzdžiui, gumines tarpines rekomenduojama pasikeisti, nes nežinia, kiek iš tikro buvo eksploatuojami naudoti plastikiniai langai. Renkantis naudotus langus būtina pasiklausti pardavėjų, sužinoti kokioje šalyje ir kokiomis klimato sąlygomis buvo naudojami plastikiniai langai. Naudotų plastikinių langų tarnavimo laikas priklauso būtent nuo klimato. Eksploatuojant plastikinius langus jūrinio klimato teritorijoje akivaizdu, kad jų tarnavimo laikotarpis bus trumpesnis. Tad, naudotus plastikinius langus rinkitės atsakingai ir nepatingėkite susirinkti kuo daugiau informacijos apie juos.

Naudinga žinoti ir tai, kad teigiamas plastikinio lango profilio šilumines savybes lemia plastiko plotis, bet ne kamerų skaičius. Tad renkantis plastikinius langus būtina į tai atkreipti dėmesį.

Teisingas plastikinio lango montavimas – kitas dalykas į ką reikėtų atkreipti dėmesį. Kad ant stiklo nesikauptų kondensatas reikia, kad jį pasiektų radiatorių skleidžiama šiluma, todėl svarbu, kad ilgesnė palangė neužstotų radiatoriaus. Taip šiluma lengviau pasieks apatinę lango dalį ir langas neberasos. Be to, būtina iš išorinės ir vidinės lango pusės tvirtinti hidroizoliacinę medžiagą. Akivaizdu, kad tarpus tarp sienos ir langų užpildyti montažinėmis putomis neužtenka.