Talpos nuotekoms. Rezervurai. Biriom medžiagoms. Naftos produktams.
241
page-template-default,page,page-id-241,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive

Flanšiniai sujungimai

flansiniai_sujungimaiflansiniai_sujungimai_2

Apžiūros liukas

apziuros_liukas

 

Stiklo plastikinės movos

stiklo_plastikines_movos

Galimi talpų movų ir apžiūros liukų diametrai

Movos DN (mm) 100, 160, 200, 250, 315, 600, 800.

Apžiūros liukai   300, 400, 500, 600, 700, 800*.

* Pagal užsakovo pageidavimus apžiūros liukai gali būti pagaminti ir didesnio diametro

PVC ar kitos medžiagos blogai prisiformuoja prie stiklaplasčio, todėl gali praleisti gruntinius vandenis. Geras ir kokybiškas movos ir flanšo formavimas yra galimas tik tada, kai mova yra suformuota iš stiklo pluošto ir tvirtinama prie stiklaplasčio korpuso. UAB “Traidenis ” movos ir flanšai pagaminti iš stiklo pluošto, kas užtikrina aukštą priformavimo prie korpuso kokybę.

Atsparumas korozijai

Vamzdžiams ir rezervuarams gaminti naudojamos GRP kompozitinės medžiagos, kurių savybės yra atsparios cheminių medžiagų (pvz., rūgščių, šarmų ir druskų) koroziniam poveikiui. Įprastinėmis sąlygomis įmanoma eksploatuoti rezervuarus, pagamintus iš dervų, kurie skirti laikyti šias medžiagas, kurių darbinė temperatūra iki +40 °C:

  • §gėlas vanduo;
  • §lietaus ir drenažo vanduo;
  • §geriamasis vanduo;
  • §buitinės nuotekos;
  • §naftos produktų nuotekos;
  • §lietaus nuotekos;
  • §žinomos cheminės sudėties pramoninės nuotekos.

PRIEŠGAISRINIAI REZERVUARAI

TRAIDENIS gamina priešgaisrinius ir vandens kaupimo rezervuarus. Priešgaisriniai rezervuarai skirti gaisrams gesinti. Rezervuare galima įrengti siurblių sistemą, kuri automatiškai įsijungia prasidėjus gaisrui. Rezervuarų skersmuo yra nuo 0,6 iki 5 m, ilgis nuo 2 iki 17 m, talpa iki 200 m3 viename korpuse.

priesgaisriniai_rezervuarai

Priešgaisrinių rezervuarų / talpų aptarnavimo liukų skaičius, vieta, diametras, montavimo vieta, taip pat įtekėjimo ar ištekėjimo movų diametras, jų skaičius, montavimo vietos kiekvienu atveju atskiram gaminiui yra parenkamos individuliai (atsižvelgiant į techninį ar darbo projektą).

AKUMULIACINĖS IR TERMOIZOLIACINĖS TALPOS

termoizoliacines_talposNaudojamas kartu su kieto kuro katilais, saulės kolektoriais, vėjo jėgainėmis, šilumos siurblių sistemomis. Akumuliacinėse talpose vyksta perteklinio kuro kaupimas nepriklausomai nuo esamo šilumos vartojimo ir jie tarnauja kaip šilumos akumuliatoriai. Termoizoliacinės talpyklos – naudojamos biotechnologijos procesuose, biodujų ir biodegalų gamyboje.

Akumuliacinės talpos, paskirtis veikimo principas paprastas bet efektyvus. Šilumos gamyba ir jos vartojimas laiko atžvilgiu ne visada sutampa. Šilumos gamybos metu talpa kaip buferis sugeria perteklinę šilumą ir vartojimo metu tolygiai ją atiduoda į šildymo sistemą. Todėl labiausiai pravartu ir efektyvu talpas naudoti kartu su kieto kuro katilais, saulės kolektoriais ir šilumos siurblių sistemose. Akumuliacinės talpos dirba šildymo sistemos vandens sluoksniavimo principu ir atlieka šilumos akumuliatoriaus funkciją.

CHEMIŠKAI ATSPARIOS TALPOS

atsparios_talpos_chemiskaiChemiškai atsparios talpos gaminamos įvairių tūrių. Jų pritaikymo sritis gali būti labai įvairi. Talpos gali būti
gaminamos tiek požeminės tiek antžeminės. Antžeminių talpų laikančioji konstrukcija skaičiuojama ir projektuojama kiekvienu atveju individualiai iš stiklaplasčio. Chemiškai atsparios talpyklos tinkančios agresyvioms cheminėms medžiagoms (skysčiams) (terpė pH 0-14) laikyti. Talpų gamybai naudojamos specialios dervos Derakane, Hetron ir kt.
Talpos paskaičiavimui, projektavimui ir gamybai būtini sekantys parametrai:

  • – рH;
  • – cheminė sudėtis (koncentracija);
  • – temperatūra (nuo -500C iki +1500C);
  • – slėgis (-0,6 iki 6 bar);
  • – patalpinimo vieta (požeminė, antžeminė);
  • – proceso ypatumai.

DVISLUOKSNĖS, TRISLUOKSNĖS KURO TALPOS

Kuro talpose susidarantis elektrostatinis krūvis pašalinamas padengiant talpų vidų antistatine medžiaga ir talpas įžeminant.

dvi_tri_sluoksnes_talpos

TALPOS BIRIŲ MEDŽIAGŲ LAIKYMUI

Talpos birių medžiagų laikymui gali būti įvairių diametrų ir ilgių nuo 1m3 iki 200m3 ir daugiau.

talpos_biriom_medziagom

 

 

 

Galimi talpų diametrai

Talpos DN, mm                        1 m ilgio talpos tūris (m3 )

DN 600                                                         0,28*

DN800                                                          0,50*

DN850                                                           0,57*

DN1200                                                         1,13*

DN1500                                                         1,77*

DN2100                                                         3,46*

DN2400                                                         4,52*

DN3000                                                        7,07*

DN3600                                                       10,17*

DN4000                                                       12,56*

DN5000                                                        19,63*

* talpos su sferiniais galais šis tūris padidės

Talpos nuotekoms 

Talpos nuotekoms yra sandarios, kurios skirtos namu, nedideliu grupiu buitinems nuotekoms kaupti ir laikyti iki ju išsiurbimo. Labai svarbu, kad kaupimo rezervuarai butu sandarus, taip pat montuojant, kad butu užtikrintas saugumas, ju sandarumui.Talpos nuotekoms irengiamos kai:

  1. Nėra nuoteku surinktuvo, aplinkosaugos reikalavimai neleidžia įrengti filtravimo irenginiu i grunta.
  2. Netikslinga prijungti konkretu objekta prie centralizuoto nuotakyno, taip pat kai nera galimybiu pastatyti nuoteku valymo irengini.

talpos_nuotekoms

Talpos nuotekoms gali buti iš metalo, gelžbetonio, stikloplascio arba plastmases. Kalbant apie formas, jos gali buti: apvalios, staciakampes. Renkantis ar projektuojant nuoteku kaupimo rezervuara svarbu žinoti koks bus žmoniu skaicius, suvartojamo vandens kiekis per diena, bei nuoteku išvežimo dažnis.
Talpos nuotekoms dažnai naudojamos ir sezoniniuose objektuose. Tinkamai eksplotuojant rezervuarus, jie nedaro neigiamo poveikio aplinkai. Kai kaupimo rezervuarai yra nesandarus, nuotekų skystoji dalis filtruojasi į gruntą (t.y. gruntinius vandenys). Tokiu atveju kaupimo rezervuare lieka tirštoji nuotekų frakcija (dumblas). Todėl, kai rezervuaro turinys yra išsiurbiamas, būtina stebėti, ar nėra per tirštas, nes jai taip, tai yra pirmas požymis, kad nuotekų kaupimo rezervuaras yra nesandarus. Kaupimo rezervuaro mažiausias tūris turi būti 1m3. Projektuojant nuotekų kaupimo rezervuarą reikia nepamiršti, kad tūris turi būti toks, kad jame galėtų kauptis ne mažiau kaip 7-8 dienas. Asmenys, kurie projektuoja, dažniausiai atsižvelgia i namo gyventoju poreikius, įpročius, bei ekonomine būkle.