Nuotekų įrengimas | valymo įrenginių montavimas. Traidenio produkcija
63
post-template-default,single,single-post,postid-63,single-format-standard,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive
 

Nuotekų įrengimas vamzdžiai

Nuotekų įrengimas vamzdžiai

Nuotekų įrengimas atsižvelgiant į gruntą

Nuotekų įrengimas ir jo sudėtingumas priklauso nuo esamos grunto rūšies. Įrengimas būna į natūralų gruntą, kai pagrindas yra natūralus ir kitas variantas, kai po vamzdžiu suprojektuojamas sutvirtinimas. Nuotekų įrengimas į natūralų pagrindą galimas, jei jį sudaro sausos ir birios medžiagos t.y. žvyras, smėlis (stambus, vidutinis, smulkus), priesmėlis, priemolis.Kai yra toks gruntas, vamzdžius galima kloti iškart iškasus, tik prieš tai išlyginus pagrindą. Išlyginimo sluoksnis siekia 10-20 cm., o atramos kampas (šlaitas) turi būti nemažesnis kaip 90 laipsnių (Pav.1). Taip pat negali būti didesnių nei 20 mm dydžio dalelių.

nuoteku_valymo_irenginiai

1 – natūralus gruntas, 2 – išlyginamasis sluoksnis (smėlis 10-20 cm.)

Nuotekų įrengimas kai yra dirbtinis arba sutvirtintas pagrindas. Toks atvejis naudojamas, kai: gruntas yra uolėtas, turi dumblo, durpių, tranšėjos dugnas iškastas giliau projektuojamo lygio, bei pagal projektą pagrindas turi būti sutvirtintas. Šiuo atveju, nuotekų įrengimo vamzdynas sumontuojamas ant dviejų sluoksnių t.y., natūralaus pagrindo, sutvirtinto iš žvyro-smėlio 20 cm storio sluoksnio (dalelės neturi viršyti 20 mm.), bei išlyginamojo sluoksnio (10-20 cm.) storio (Pav.2).

nuoteku_valymo_irenginai1-300x155

1 – natūralus gruntas, 2 – išlyginamasis sluoksnis (smėlis 10-20 cm.), 3 – sutankintas sluoksnis (žvyras-smėlis 20 cm.)

Kitu atveju, kai gruntas silpnas, natūralus gruntas visiškai pašalinamas, o pagrindas padaromas iš skaldos – smėlio, kurio santykis 1:0,3 arba žvyro, kurio santkykis 1:0,6. Nuotekų vamzdžių pagridas turi būti sutankintas. Pagal rekomendacijas prieš užpilant pagrindą iš skaldos nuotekų tranšėjos dugne paklojama geotekstilė, kuri užlenkiama vertikaliai pagal tranšėjos sieneles (Pav.3). taip pat reikia nepamiršti, kad sutankinti(2) ir išlyginamieji(3) sluoksniai neturi viršyti abu kartu sudėjus 1 m. aukščio.

vamzdziu_montavimas-300x151

1 – natūralus gruntas, 2 – sutankintas sluoksnis, 3 – išlyginamasis sluoksnis, 4 – geotekstilė

Taip pat pagrindas visais atvejais turi būti sutankintas 85-95% modifikuotos Proctor vertės.

Nuotekų vamzdžių užpylimas ir sutankinimas

Nuotekų vamzdžių įrengimui turi būti tinkamai parengtas sutankinimas, bei parinkta medžiaga, kurioje negali būti sniego, grumstų dalelių, užšalusio ledo. Medžiagos dalelių dydis neturi būti didesnis nei 10% vamzdžio skersmens, bet ir ne didesnis nei 60 mm.
Kalbant apie sutankinimą, jis priklauso nuo apkrovimo sąlygų. Vamzdžiai, kurie užkasami daugiau nei 4,0 metrų gylyje, užpylimas turi būti sutankintas iki 90% modifikuotos Proctor vertės. Vamzdžiai kurie užkasami iki 4,0 metrų gylio, užpylimas turi būti sutankintas iki 85% modifikuotos Proctor vertės.
Užpylimas turi būti tankinamas nuo 10 cm. iki 30 cm. storio sluoksniu. Aukštis užpylimo po sutankinimo turi būti virš vamzdžio ne mažiau 20 cm, kurių skersmuo D<400mm; ir nemažiau 30 cm, kurių skersmuo D>400mm.