Valymo įrenginio montavimas | Instrukcija kaip susimontuoti įrenginį.
58
post-template-default,single,single-post,postid-58,single-format-standard,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive
 

Valymo įrenginio montavimas

Valymo įrenginio montavimas

Pasiruošimas valymo įrenginio montavimui

Valymo įrenginio montavimas prasideda duobės iškasimu. Duobė turi atitikti įrenginio gabaritus. Valymo įrenginio duobė baigiama kasti mechaniniu būdu kai lieka 20 cm iki projektinio duobės gylio, taip nesujudinant pagrindo. Valymo įrenginio įkėlimas galimas, kai yra įsitikinta, kad atitekėjimo ir ištekėjimo vamzdžiai yra tinkamo gylio ir nuolydžio.

Valymo įrenginio įgylinimas reguliuojamas nivelyro agalba, o horizontalumas – gulsčiuko pagalba. (Pav.1).

nuoteku_valymo_irenginiai1

Vietos pasiruošimui būtina patikrinkti, kokio diametro yra kanalizacijos vamzdis taip pat reikia nepamiršti nuolydžio, kuris turi būti išlaikytas vienam tiesiniam metrui 2-2,5 cm.
Svarbus momentas yra viršutinė dalis, t.y. esantis nuotekų persipilimo slenkstis turi būti horizontalus. Jai ši dalis nebus horizontali, įrenginys neatliks pilnai savo funkcijų. Tam, kad taip neatsitikų montavimo pradžioje užpilama vandeniu viršutinėje dalyje esantį apskritiminį lataką (kurio vidinė šoninė sienelė ir yra persipylimo slenkstis) ir pagal šio vandens paviršiaus padėtį persipylimo slenksčio atžvilgiu, pakoreguojama viso valymo įrenginio padėtis gulsčiuko pagalba. Tam, kad užpildant lataką vandeniu jis neišbėgtų, reikalinga laikinai užaklinti išbėgimo movą.

Valymo įrenginio užpylimas
Kitame valymo įrengino montavimo etape vyksta – užpylimas. Užpylimas vyksta palaipsniui iš anksto atvežtu smėliu, kuris pilamas 20-30 cm storio sluoksniais ir sutankininamas vibro plokšte. Jai smėlis yra sausas, tankinant jį reikia drėkinti vandeniu. Nuotekų įrengimo metu (užpylimo), pilant smėlį į duobę aplink įrenginį, tuo pačiu metu į patį įrenginį palaipsniui pilamas  ir vanduo. Tai atliekama taip: pilama 20-30 cm smėlio į duobę aplink įrenginį ir tuo pačiu metu į įrenginį pilama 20-30 cm vandens. Taip kartojama ir toliau, pilant po 20-30 cm žemės aplink įrenginį ir po 20-30 cm vandens į patį įrenginį. Įrenginio korpusas užpilamas smėliu iki įtekėjimo ir ištekėjimo vamzdžių, kurie po to sujungiami su įtekėjimo ir ištekėjimo  vamzdžiais.
Užpylus įrenginį smėliu iki viršutinės įrenginio dalies, uždėkite dangtį tam, kad toliau vykdant užkasimo darbus, pilamas smėlis nepatektų į valymo įrenginio vidinę dalį. Jei įrenginio įgilinimas yra daugiau negu 1,2 m, reikalinga papildomai uždėti paaukštinimo žiedą (į komplektaciją įeina tik esant poreikiui). Jis užmaunamas be jokių papildomų tvirtinimų, užsandarinamas naudojant silikoną. Pabaigoje užpilame visą įrenginį gruntu iki numatytos žymos.

Valymo įrenginio montavimas, kai yra aukšti gruntiniai vandenys
Esant aukštiems gruntiniams vandenims, įrenginys turi būti ankeruojamas prie gelžbetoninio pagrindo. Galimi keli tvirtinimo būdai. Nuleidus ankeravimo plokštę, ant jos paviršiaus užpilti apie 10 – 20 cm storio smėlio sluoksnį ir jį sutankinti. Po to montuoti įrenginį prie ankeravimo plokštės. Gelžbetoniniame žiede išgręžiamos dvi skylės. Vienas nerūdijančio plieno lyno galas perkišamas per išgręžtas skyles, kitas per nuotekų valymo įrenginio laikiklius. Abu lyno galai sutvirtinami suveržtuvais (Pav.2)

inkaravimas-su-plokste

Kitas variantas, kai gelžbetoniniai žiedai nuo įrenginio guldomi tokiu atstumu, kad tarp lyno ir nuotekų valymo įrenginio susidarytų apie 20 laipsnių kampas.(* Rekomenduojami plokštės ir armatūros matmenys ir storis taikomi tik montuojant nuotekų valymo įrenginį esant aukštam gruntinio vandens lygiui.)(Pav.3)

inkaravimas-su-atskirais-beton

Daugiau informacijos rasite apie nuotekų valymo įrenginius