Valymo įrenginiai. Traidenio produkcijos pardavimas, montavimas
103
page-template-default,page,page-id-103,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,hide_top_bar_on_mobile_header,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive
 

Valymo įrenginiai Lietuvoje

Valymo įrenginių situacija Lietuvoje

Tarnybų duomenimis Lietuvoje apie 800 tūkst. Gyventojų naudojasi lauko tualetais, išgriebimo duobėmis ar septikais. Nuotekų valymo įrenginiai, kurie atitinka aplinkosaugos standartus yra įrengti tik nedidelėje, privačių namų valdų dalyje. Lietuvoje dedamos didelės pastangos, kad daugiau nei 50 procentų naudojamų šulinių atitiktų geriamojo vandens standartus. Dabar, visoje Lietuvoje, aplinkosaugos situacija gerėja, plečiamas centralizuoto nuotekų šalinimo tinklas. Kalbant apie individualių, mažų nuotekų valyklų poreikį, jis bus aktualus ir ateityje. Kad nuotekų valymo įrenginių statyba atitiktų visus technologinius, konstrukcinius ir aplinkosauginius kriterijus, reikia imtis visų priemonių, kad tai užtikrinti. Tai yra sunkus ir brangus procesas, reikalaujantis daug žinių ir praktikos.

nuoteku_irenginiai_traidenis-300x225Valymo įrenginių grupės

Nuotekų valymo įrenginiai skirti nuotekoms iš individualių namų, gyvenviečių, daugiabučių arba kitų grupių valymui. Lietuvoje situacija tokia, kad nėra vieningo nuomonės, ką reiktų vadinti mažais nuotekų valymo įrenginiais arba mažais nuotekų kiekiais. Teisės aktuose rašoma apie nuotekų valymo įrenginių suskirstymo grupes. Jos skirstomos į tuos, kai vartotojai į aplinką išleidžia mažiau kaip 5m3/d. buitinių nuotekų, kita vartotojų grupė, kai į aplinką išleidžiama daugiau, kaip 5m3/d. buitinių nuotekų. Paskutinė grupė, kai buitinių arba pagal sudėtį atitinkančių gamybinių nuotekų kiekiai kurie neviršija 400m3/d.